۱/۰۱/۱۳۹۰

مخالفت با آزادی فریدون صیدی‌راد، فعال محیط زیست

بنا به گزارش سایت کلمه با آزادی فریدون صیدی‌راد، فعال محیط زیست و از اعضای ستاد مهدی کروبی در استان مرکزی مخالفت شد.

به گزارش کلمه، فریدون صیدی‌راد از ۱۰ اسفند در بازداشت و در بند ۲ الف به سر می‌برد و مقامات امنیتی با آزادی وی مخالفت و دلیل آن را عدم تکمیل تحقیقات اعلام کردند.
وی در این روز به همراه مهسا امرآبادی، فخرالسادات محتشمی پور و شهین جهادی بازداشت و به بند دو الف سپاه پاسداران در زندان اوین منتقل شده است.غیر از دو تماس تلفنی، خبر دیگری از این فعال مدنی در دست نیست.
لینک خبر در سایت کلمه:

۶ نظر:

 1. آدرس صفحه شما در “زنجیره سبز” ثبت شد
  در صورت عدم تمایل ، به ما اطلاع دهید تا آدرس شما از لیست پاک شود. شما به مدت یک هفته مهلت دارید که برای پاک کردن آدرس خود از لیست ما اقدام کنید ، در غیر این صورت عدم اقدام شما به معنای رضایت شما برای عضویت در زنجیره سبز می باشد.
  زنجیره سبز با هدف خدمت به کاربران و در راستای شعار گسترش آگاهی ها فعالیت می کند ، لذا از شما خواهشمندیم با ثبت آدرس ما در وبلاگ خود ما را در دستیابی به این هدف کمک کنید.
  http://linkesabz.blogspot.com

  پاسخحذف
 2. 22 خرداد سبز
  22 خرداد 1390 دوباره سبز وسبزترواز همیشه می اییم ومی مانیم ودوبارهودوباره می گوییم رای سبز من نام سیاه تو نبود
  یا حسین میرحسین


  ملت هنوز فراموش نکرده است ....!!!


  سید ما نه مانند نظام حاکم نمی کوشد که نفت را بر سر سفره های مردم بیاورد.....!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟


  بلکه میکوشد تا نانی را که نظام حاکم از سفره های مردم برده است را به سفره انان باز گرداند.


  نه ملت یادش نرفته....!!!


  اما سوالی انجا نمایان است و ان این است ؟؟؟


  ایا همین ملت نمی گفت : موسوی ...موسوی..سکوت کونی خائنی


  و میر ما هم تا اخرش دوش تا دوش ما ایستاد و مانند همیشه جبهه سید ما اشکار تر و میر ما روسفید تر از همیشه می شود.

  اما ای ملت موسوی بر عهد خود که بسته بود استوار ایستاده است


  و ایا شما بر عهد خود با جانان خود سید میر حسین موسوی و شیخ مهدی کروبی بسته اید استادهاید؟؟؟!!!!!!!!!


  بیایید با شروع در 4 خرداد و خداحافظی با اسطوره ایران
  22 خرداد 1390 را سبز تر از همیشه کنیم تا شاید ما هم در پیشگاه وجدان خود روسفید باشیم.


  هر شهروند یک رسانه هر ایرانی یک ستاد

  ما بیشماریم بیایید روسفید باشیم


  گروه خبری: جرس نیوز

  پاسخحذف
 3. همسر ناصر حجازی پس از ورود تابوت ناصر خان به استادیوم آزادی برای دقایقی كوتاه به سمت یكی از دروازه ها رفت و برای لحظات كوتاهی به یاد همسرش درون دروازه ایستاد.

  پاسخحذف
 4. سلام.
  با توجه به اینکه در ماه خرداد قرار داریم ، و این ماه ، خصوصا 22 خرداد زمان یاد آوری حماسه خرداد های پیشین است ، بر آن شدیم تا برای تاکید هرچه بیشتر این حماسه ، فضای رسانه ای را به رنگ این روز در آوریم لذا تصمیم بر طراحی" لوگوی 22 خرداد" مخصوص قرار دادن در گوشه وبلاگ ها گرفتیم.
  از شما دوستان خواهشمندیم که در صورت تمایل کد این لوگو را در وبلاگ خود قرار دهید.
  http://22khordad90.blogspot.com/

  پاسخحذف
 5. سلام و درود بر برادران موافق و مخالف. وبلاگ جنبش سبز شهرستان سنقر با دو آدرس زیر فعالیت خود را آغاز کرده است(البته فعالیت جنبش از سال 88 بعد از کودتای انتخاباتی آغاز شد و جسته گریخته اعضا به طور جداگانه هرکدام وب نویسی میکردن اما در یک عملیات انتحاری همه بر این شدیم که همه با هم در یک وب بنویسیم فی الحال امید دارم با نظرات(مخالف و موافق) شما عزیزان این حرکت مردمی به ثمر میرسد.
  آدرس های وبلاگ :
  http://songhor-sayed.mihanblog.com/
  http://songhor-sayed.blogspot.com/

  پاینده باد ایران
  زنده باد جنبش سبز

  پاسخحذف
 6. «فراخوان برگزاری روز جهانی وبلاگ‌نویسان زندانی»

  دسترسی آزاد به دنیای اطلاعات، یکی از حقوق بنیادین بشر امروزی به‌شمار می‌آید. در این می‌ان، اینترنت و به تبع آن، فضای وبلاگ‌های شخصی مسیری روشن به سوی تحقق این حق حیاتی و گسترش آزادی بیان گشوده است. حکومت‌های خودکامه علاوه بر محدود کردن همهٔ رسانه‌ها و ابزارهای خبررسانی مستقل، دستگیری و شکنجهٔ خبرنگاران و نویسندگان، به سرکوب، سانسور و فیلترینگ در فضای اینترنت نیز پرداخته‌اند و فعالان این عرصه من‌جمله وبلاگ نویسان را با مشکلات جدی مواجه ساخته‌اند. در چنین شرایطی، مسئولیت انسانی ما حکم می‌کند که از آزادی بیان در فضای حقیقی و مجازی و حق دسترسی افراد و ملت‌ها به دنیای آزاد اینترنت دفاع نموده و از وبلاگ‌نویسانی که قربانی سیاست‌های سرکوبگرانهٔ دولت‌های خودکامه شده‌اند بصورت جدی حمایت نماییم.
  از این‌رو، جمعی از وبلاگ‌نویسان ایرانی از تمامی وبلاگ‌نویسان، کنشگران مدنی و نهادهای حقوق بشری، روزنامه‌نگاران و اهالی رسانه، دعوت می‌نمایند تا پویشی فعالانه در جهت حمایت از وبلاگ‌نویسان در بند شکل دهند و همبستگی و همراهی خود را با آن‌ها اعلام نمایند. وبلاگ نویسان ایرانی از این جهت آغازگر این دعوت شده‌اند که هم اکنون با شرایط بسیار دشواری مواجه هستند و تعداد زیادی از وبلاگ نویسان ایرانی از جمله کوهیار گودرزی، حسین رونقی ملکی، محمدصدیق کبودوند و سخی ریگی و بسیاری دیگر در زندان‌های حکومت جمهوری اسلامی ایران و تحت سخت‌ترین شکنجه‌ها به سر می‌برند. یادآوری می‌کنیم که سایر وبلاگ‌نویسان نیز همواره در معرض تهدیدهای نهادهای امنیتی و نظامی قرار دارند. این سرکوب البته محدود به ایران نمی‌شود و در برخی دیگر از کشورهای دنیا که گرفتار حکومت‌های دیکتاتوری هستند نیز وضعیتی مشابه حاکم است. علاوه بر جمهوری اسلامی ایران، کشورهایی همچون برمه، چین، کوبا، کره شمالی، ویتنام، عربستان سعودی، سوریه، ترکمنستان و ازبکستان نیز از دشمنان آزادی دسترسی به اطلاعات و آزادی بیان در اینترنت به شمار می‌روند و از طریق سرکوب و زندانی کردن فعالان فضای مجازی، گسترش سانسور در اینترنت و ایجاد اختلال و کندی در آن، محیط اینترنت را به شدت کنترل می‌کند.
  امید رضا میر صیافی، وبلاگ نویس بازداشت شده توسط نهادهای امنیتی رژیم جمهوری اسلامی ایران، در سال ۲۰۰۹ میلادی در زندان گوهردشت بر اثر فشار روانی و عدم دریافت کمک‌های پزشکی به قتل رسیده است و جهان هنوز قتل محمد نبوس در لیبی و زکریا راشد حسن العشیری در بحرین را در زندان‌های کشورهای متبوعشان در جریان جنبش آزادی‌خواه کشورهای عربی فراموش نکرده است. بی‌تردید کنشگران وب و وبلاگنویسان بسیاری هم بدون این‌ که نامی از آن‌ها آورده شود، ناشناخته و گمنام، تهدید، زندانی، شکنجه و کشته شده‌اند.
  لذا ما پیشنهاد می‌کنیم روز۱۶ نوامبر به عنوان روز جهانی همبستگی با وبلاگ‌نویسان زندانی نامگذاری شده و از ابزار‌های و ظرفیت‌های ممکن برای خبررسانی دربارهٔ اوضاع وبلاگ نویسان زندانی در ایران و سراسر دنیا حداکثر بهره برده شود و از اهرم‌های موجود برای آزادی آن‌ها استفاده شود.
  همچنین از بلاگر‌ها، فعالین حقوق بشری و مدنی و سازمان‌ها و انجمن‌ها و وب سایت‌ها می‌خواهیم به این حرکت و فراخوان بپیوندند و برای نشر آن، هر گونه که مایلند، از طریق ترجمهٔ این اطلاعیه و سایر اخبار مربوط، ساختن کلیپ یا انعکاس آن در رسانه‌های نوشتاری، دیداری و شنیداری به پیشبرد اهداف این برنامه کمک نمایند. همچنین چنانچه اطلاعاتی از وبلاگ‌نویسان زندانی در هر گوشه‌ای از جهان دارند، در اختیار سازمان دهندگان این برنامه قرار دهند و خود نیز نسبت به اطلاع‌رسانی درباره نقض این حقوق اولیهٔ انسانی اقدام نمایند.
  امیدواریم که همبستگی جهانی با وبلاگ نویسان زندانی، بتواند نسبت به اطلاع رسانی درباره وضعیت آن‌ها موثر واقع‌شود و نهایتا فشار افکار عمومی و نهادهای بین المللی منجر به آزادی و یا حداقل بهبود وضعیت آن‌ها شود.

  کمیته همبستگی جهانی با وبلاگ نویسان زندانی
  برای ارائه ‌ی پیشنهادات و ارتباط با کمیته هماهنگی، می‌توانید با ما تماس بگیرید:
  e-mail : Solidaritywitharrestedbloggers@gmail.com
  Blog: http://www.Solidaritywitharrestedbloggers.wordpress.com
  Facebook: http://www.facebook.com/pages/Solidarity-with-arrested-bloggers/125766367526538

  پاسخحذف